Невід’ємні

Кожна людина за своє життя накопичує певний досвід, що стає для неї базисом для формування власних життєвих цінностей. Це ті орієнтири, які не дають їх загубитися та заплутатись у вирі світу, з його підступними хибними шляхами. Звичайно ж людині властиво робити помилки, але, коли вона щиро переконана у правильності своїх дій на певний момент часу, дія у цю мить стає єдино правильним варіантом розвитку подій. Художникові, який аби не застигнути в часі має постійно розвиватися, експериментувати та шукати, саме цінності набути з досвідом дають можливість втриматися на шляху поступу. Саме мить, яку схоплює художник, стала одним з єднаючих факторів для молодих митців Ігора Мельника, Соломії Ковтун та Сергія Декалюка.

Водночас їх спільний проект «Невід’ємні» звертається до тих фундаментальних цінностей моралі, ментально-психологічного світо чуття та естетичних універсалій. На даному етапі творчості у сюжетах, що митці обирають для своїх творів, автори проекту прагнуть передати любов до Людини як такої, до Батьківщини, до природи рідного краю.Для них це ті спільні ознаки, котрі є в кожного українця та єднають український народ.  Це те, чого в кожного не відняти.

Метою проекту є прагнення художників показати простоту і водночас  красу та неповторність моменту – миті. За допомогою художніх образів вона постає на полотнах, великі формати яких підкреслюють широкий діапазон творчих амбіцій митців, насамперед у бажанні показати у живописі різноманіття життя. Таким чином художники об’єднують свої серії робіт написаних за останні кілька років у цілісне спільне «невід’ємне».

В кожного з авторів свій творчий шлях, проте на даній стадії творчості, насамперед у технічних аспектах,помітний відбиток львівської школи малярства. Перебуваючи в мистецькому середовищі Львова, митці трансформують отриманий досвід, як невід’ємним  фундамент для подальшій творчості, у власні живописні манери.

Проект  «Невід’ємні» – це свого роду прагнення привернути увагу глядача озирнутись навколо. Митці прагнуть змусити себе та глядача задатися питанням Хто він і звідки? та розмірковують за допомогою живопису над складовими відповіді на ці складні, багатозначні та багаторівневі питання.